Yeni Bir Tarayıcı: Vivaldi Browser Anasayfa / Blog

Günümüzde gerek istatistiklere gerekse de etrafımızda bilgisayar kullananlara baktığımızda Google Chrome’un acımasız bir üstünlüğü olduğunu görmek çok zor değil. Internet Explorer’ın RAM tüketmesi ve sürekli donmasından şikayetçi olanların imdadına yetişmiş olması Chrome’u bugünlere getiren büyük etkenlerden biri elbette.

Ancak, Google Chrome her ne kadar hız ve stabilite sunmuş olsa da sık sık RAM tüketimi konusunda çaresiz kaldığı da su götürmez bir gerçek. Bu da, Vivaldi gibi güçlü bir rakip karşısında Chrome’u sıkıntıya düşürecek gibi duruyor.

Vivaldi Web Tarayıcısı

Bir yılı geçkin bir süredir geliştirme aşamasını atlatmış ve sonunda Vivaldi 1.0 final sürümü ile indirilebilen Vivaldi Web Tarayıcısı, ilk olarak görselliği ile ön plana çıkıyor. Yenilikçi bir tasarım anlayışı, pratik kullanım gibi etkenler ilk bakışta kullanıcıya tarayıcıyı sevdiriyor.

Gitgide diğer tarayıcılar çoğu özelliklerinden vazgeçerken Vivaldi, web sitelerinde gezinmekten daha fazlasını bekleyen kullanıcılara verimlilik ve üretkenliklerini arttırmaya yardımcı olabilecek yeni özellikler getiriyor.

Vivaldi, Opera’yı kurmuş ve yönetmiş olan Jon ve Tetzchner’ın da içerisinde bulunduğu, tarayıcılara öncülük eden bir kurucu ekip tarafından sevgiyle üretilmiş. Özelliklerine değinelim biraz da;

Sekme Gruplandırma
Sekmeleri birbirinin üzerine sürükleyip bırakarak gruplar oluşturabiliyorsunuz. Aynı web sayfasının birden çok sayfası açıksa, gruplandırıp dağınıklığı azaltabilirsiniz. Bu da size daha pratik ve üretken bir kullanım olanağı sunuyor.

Sekme Grubu Döşeme
Sekme grubunu döşeyin ve birçok sayfayı aynı anda görebilirsiniz. Çoklu sekme grupları ile bir nevi çoklu masaüstüne sahip olmak gibi.

Oturumlar
Tarayıcı yönetimini bir adım ileriye taşıyın. Beğendiğiniz sekme kümesini bir oturum olarak kaydedin ve ihtiyacınız olduğunda kolayca erişin.

Notlar
Araştırmacılar için harika bir araç. Seçin ve not olarak kaydedin. Vivaldi o anda hangi sayfada gezindiğinizi hatırlar ve hatta ekran görüntüsü almanıza olanak sağlar.

Hızlı Komutlar
Açık sekmelere, yer imlerinize, geçmişe, ayarlara ve çok daha fazlasına bir komut arayüzüyle erişin.

Fare hareketleri ve klavye kısayolları
Eğer tarayıcıyı çok daha hızlı bir şekilde kontrol etmek istiyorsanız, fare hareketleri ile hemen her eylemi bir bilek hareketi ile yapabilirsiniz. Klavye kısayolları aynı şeyi basit tuş kombinasyonları ile yapar.

Hızlı Erişim
Sık kullanıdığınız siteleriniz ve yer imleriniz herhangi bir boş sayfadan kolayca erişilebilir. Hatta daha fazla Hızlı Erişim için Grupları ve Klasörleri dahil edin.

Daha iyi yer imleri
Yer imlerinize yer imleri panelinden, yer imleri yöneticisinden, yer imleri araç çubuğundan ve elbette Hızlı Erişim’den ulaşabilirsiniz.

Web Panelleri
Web sayfalarını Vivaldi’nin yan panelinde görüntüleyin. Webde gezinirken bir yandan tweetlerinize bakmak, Facebook iletilerinizi görmek ve arkadaşlarınızla sohbet etmek için harika bir yol. Web için “Panik düğmesi”nden sonraki en iyi şey olduğunu söylemek isteriz.

Kişiselleştirilmiş
Vivaldi size uyum sağlar, bunun başka bir yolu yok. Vivaldi’yi milyonlarca kullanıcıdan aldığımız geri bildirimleri temel alarak, en fazla özelleştirilebilen tarayıcı olarak geliştirdik. Aslında, Vivaldi’yi kendi harika tarayıcınız yapabilmeniz için 1 milyondan fazla farklı yol var.

Vivaldi tarayıcı ayrıca Chrome eklentilerini de destekliyor. Türkiye sayfası da bulunan Vivaldi, Chrome’un en büyük rakibi olarak gösteriliyor.

 

Gizlilik Hakkımızda Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi Tüm Sözleşmeler
Copyright (C) 2016 Multimedia Bilgisayar & Güvenlik Sistemleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yeni Bir Tarayıcı: Vivaldi Browser - Multimedia Bilgisayar & Güvenlik Sistemleri