İşte Drone Dünyası : İlk Ticari Drone Havalimanı Anasayfa / Blog

Aerodrome, ABD Nevada’daki Bouldier şehrinde dronelar için ilk kez bir ticari havalimanı üzerinde çalışıyor. Limanın ticari droneler ve eğitim faaliyetleri üzerine işlev göstereceği belirtilirken, drone pilotları yetiştirileceği de söyleniyor.

Detroit’in Michigan şehrinde ve Nevada’nın Henderson şehrinde olmak üzere eğitim faaliyetleri zaten mevcut olan Aerodrome, tüm eğitimlerin üç yıl içerisinde tamamlanmasını planlıyor. Boulder’da yapılması düşünülen bu limanın kaplayacağı alan ise beş dönümlük bir araziden oluşuyor.

Las Vegas’a 30 dakikalık bir mesafede olan Boilder şehrinde kurulması beklenen limanda, hem öğretme hem araştırma amacına yönelik hizmet verilecek. Ayrıca drone pilotları ve drone yarışçıları da limandan faydalanabilecek.

Aerodrome’un başkanı Jonathan Daniels konuya ilişkin açıklamasında yeni bir uzmanlık alanının gerektiğini belirterek şöyle söyledi:

“İnsansız hava sistemleri tabiatı gereği insanlı hava araçlarından farklı bir güvenliğin uygulandığı tamamen yeni bir uzmanlık alanı gerektiriyor. Bu tarihi yapılanmanın sonuçları ise bu yeni havacılık modeline yeni iş fırsatları doğuracak ve Birleşik Devletlere insansız hava sistemleri konusunda dünya liderliğini getirecek.”

İşte Consumer Electronics Show Fuarı’nda Aerodrome yetkililerinin konu hakkındaki videosu…

Gizlilik Hakkımızda Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi Tüm Sözleşmeler
Copyright (C) 2016 Multimedia Bilgisayar & Güvenlik Sistemleri. Tüm Hakları Saklıdır.
İşte Drone Dünyası : İlk Ticari Drone Havalimanı - Multimedia Bilgisayar & Güvenlik Sistemleri