İkonik Karakterlere Yapay Zekâ Dokunuşu

YAPAY ZEKA - Ağustos 29, 2022

Yapay zekâ teknolojisi, karmaşık benzersiz tasarımlar oluşturabilecek düzeye geldi. Ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo bugün yaşasaydı, ne tür sanatlar üreteceğini hayal edin. Bir insan için, daha önceki sanat eserlerine dayalı böyle sanatlar yaratmak zor ama yapay zekâ için değil.

Magdalena Carmen Frida Kahlo Calderon (6 Temmuz 1907 – 13 Temmuz 1954), Meksikalı bir ressamdır. Renkli resimlerinden dolayı kendi iç dünyası merak edilen ressamın öldükten sonra kıyafetleri ve tarzıda resimleri kadar beğenilmiştir. Kendine has tarzı olan ressam modayada yön verdiği için ikonik ressam ismini almıştır.

Yaratıcı bir ticaret şirketi olan VMLY&R’de Yaratıcı olan Carlos Paboudjian, Frida Kahlo’nun hayal gücünü yakalayan hayali tasarımlar üretti ve bunu giysiler üzerinde sundu. DALL.E 2 ve Midjourney gibi yapay zekâ destekli görüntüleme araçlarının gücünü kullanarak ressam Frida Kahlo’yu bir moda tasarımcısına dönüştürdü. Bu moda tasarımcısı deneyini yönetmen Wes Anderson üzerinde yürüttü ve onun yaratıcı doğasını yakalayan bir dizi tasarımcı kıyafeti üretti.

Dünyaya büyük etkileri olan ikonik isimler ve karakterlerden esinlenerek kavramsal bir moda koleksiyonu yaratmak isteyen art direktör, zihnindeki hayalleri yapay zekâ aracılığıyla tasarıma döküyor.

İLGİLİ HABER

Yapay Zeka Nedir?

İncele
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x