Facebook Hesabınıza Siz Vefat Ettikten Sonra Ne Olacak?

İŞARETLI - Aralık 28, 2015

Sosyal medyanın başını çeken Facebook, hayatımızda o kadar yer edindi ki; artık hayatımıza dair her ayrıntıyı girebileceğimiz form elemanlarıyla doldu taştı. Bu ayrıntı bölümlerinin ilginç olanlarından birisi de “Hesap Varisi” bölümü. Bu bölümde vefat ettiğinizde hesabınızı kimin devralacağını, kimin hak sahibi olacağını belirleyebiliyorsunuz. Eğer isterseniz vefat ettiğinizde hesabınız bir daha geri getirilmemek üzere siliniyor.

Facebook Varis Bırakma

Hesap vârisi, vefat etmen durumunda hesabını yönetmesi için seçtiğin biridir. Zaman Tünelinin başına bir gönderi tutturmak, yeni arkadaşlık isteklerini yanıtlamak ve profil resmini güncellemek gibi şeyler yapabilecektir. Hesap vârisin senin adına paylaşımda bulunamayacak ve mesajlarını göremeyecektir.

Facebook hesabınızın varisini seçebileceğiniz bölüme “ Ayarlar > Güvenlik ” içerisinden ulaşabilirsiniz. Hayatın gerçekleriyle sosyal medyada, bizi eğlendiren, çok fazla kişi ile iletişimde olabilme olanağı sunan, anılarımızı, hüzünlerimizi ve tüm duygularımızı paylaşabildiğimiz Facebook üzerinde yüzleşebilmek sevindirici mi yoksa üzücü mü bilemedik. Sağlıcakla kalın.

İLGİLİ HABER

E-Devlet Üzerinde Mezarlık Yeri Sorgulama Hizmeti

İncele
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x