SEO İçin Anahtar Kelimelerin Önemi.

WEB TASARIM - Mart 1, 2019

SEO için Anahtar Kelimelerin Önemi.

Anahtar Kelimelerin Önemi : Diyelim ki müşterilere tarladan taze meyve-sebze sipariş etme imkanı sunan bir işiniz var ve İnternet’te yeni müşterilere ulaşmak istiyorsunuz. İlk adımınız anahtar kelime araştırması olmalı. Bu, potansiyel müşterilerinizin ne aradığını bulmak demektir. Organik ürünler mi arıyorlar? Haftalık taze sebze teslimatları mı arıyorlar? Bu arada anahtar kelime araştırması hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız odaklanılacak anahtar kelime seçimi konulu dersimize göz atabilirsiniz. Ardından, ilgili konuları düşünün. Vejetaryen beslenme popüler mi? Yeşil Mercimek çorbası tarifi talepleriyle mi karşılaşıyorsunuz? Bu, anahtar kelimelerinizi daha belirgin kılmaya ve müşterilerinizin aradığı şey ile daha iyi bir eşleşme olmasına yardımcı olacaktır.

Bunu SEO planınızın bir parçası olarak yılda en az bir kere yapmalısınız. İyi anahtar kelimeler belirledikten sonra, o kelimeler için arama sonuçlarındaki performansınıza bakın. Bu kelime ve tümcelerden kaç tanesi web sitenizi bir arama motorunda gösteriyor? Sitenize pek fazla trafik getirmeyen belirli kelimeler var mı? Bu bilgi sizin için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamanıza yardımcı olur. “Taze tarla sebzeleri” gibi popüler bir tümce sitenize müşteri getirmiyorsa SEO planınızdaki eksik parçalar üzerinde çalışabilirsiniz.

SEO performansınızdaki boşlukları keşfettikten sonra bir sonraki adımınız bunları nasıl düzelteceğinizi düşünmektir. Belki de sitenizdeki hiçbir şey düzenli mevsimlik sipariş alabildiğinizden söz etmiyordur. Kimse sitenize bağlantı vermiyor mu? Gelecekteki blog gönderilerinde sizden bahsetmeleri umuduyla yemek bloggerlarını çiftliğinize göz atmaya davet edebilirsiniz. SEO performansınızı iyileştirebileceğini düşündüğünüz her şeyin bir listesini yapın. Şimdi gayet iyi bir yapılacaklar listeniz var. Endişelenmeyin. Artık öncelik belirleme zamanı. En çok etki yaratacak maddelerden başlamak doğaldır ama gerçekçi olun.

Sitenize sürdürülebilir tarımla ilgili uzun bir bölüm eklemek istiyorsanız bir programcıya ihtiyacınız olabilir. Bu da epey maliyetli olabilir. Kısa vadede, bloğunuzda konuyla ilgili kısa bir makale yayınlayabilirsiniz. Sonraki adım mı? Her görev için kendinize bir tarih koyun ki böylece SEO planınız üzerinde yıl boyunca muntazam çalışabilin. Bu planı hayata geçirdikten sonra da onu unutmayın. SEO planınız zaman içinde değişecektir. Peki ne zaman güncelleme gerektireceğini nereden bileceksiniz? Yeni bir ürün sunduğunuzda ya da web sitenizi yeniden tasarladığınızda, işletmenizde başka değişiklikler yaptığınız zaman SEO planınızı gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca arama motorlarının yeni özellikler yayınlayıp algoritmalarını iyileştirdiklerini de unutmayın. Örneğin, çok sayıda kişi artık cep telefonunda arama yaptığı için birçok işletme sahibi ayarlamalar yaptı. Son olarak da işler yolunda gitmiyorsa planınızda düzenleme yapın.

Pek fazla organik trafik almayan bir web sayfası mı var? Yenilenmesi gerekebilir. Ziyaretçileri sitenize çekiyor ama satış yapamıyor musunuz? Muhtemelen daha güçlü harekete geçirici mesajlara ihtiyacınız var. Sonuçlarınızı düzenli olarak gözden geçirin ve odağınızı yardım gerektiren alanlara yöneltin. İşte bir SEO planı böyle oluşturulur. Haydi özetleyelim. Müşterilerinizin ne aradığını anlamak için anahtar kelime araştırmasıyla işe başlayın ve ardından bu bilgiyi başarı ve başarısızlıklarınızı değerlendirmek için kullanın. Zayıf noktalarınızı iyileştirmek ve bunlara öncelik vermek için beyin fırtınası yapın. SEO planınızı sizin ve arama motorlarının dünyasındaki değişikliklere göre yeniden yapmaktan asla korkmayın.  

Kaynak : Google Digital Atolye

İLGİLİ HABER

WordPress Alt Yapısını Kullanan İnternet Sitelerine HTTPS Desteği

İncele
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x