Teknik Servis

ANASAYFA – HİZMETLERİMİZ

Teknik Servis Departmanımız, kişilerin veya kurumların yazılım, donanım, çevre birimleri gibi alanlarda ihtiyaçlarını gidermek için hizmet veren bir Multimedia Bilgisayar & Güvenlik Sistemleri departmanıdır. Verdiği hizmetler arasında lisanslı işletim sistemi kurulumları, cihaz parça değişimleri, mikro olmayan cihaz tamir/temizlik işleri, internet & telefon kablolarının hazırlanması, sunucu kurulumları, lisanslı antivirüs ve diğer lisanslı yazılımların kurulumları, disk birleştirme – biçimlendirme – veri kurtarma gibi hizmetler vardır.

İŞLEMLER NASIL İLERLER?

Teknik servis için firmamıza gelen bir cihaz, ilk olarak sisteme kayıt edilir. Alınan bu kayıt içerisinde cihaz için yapılması istenilen işlemler ve daha önce sistemimize kaydedilmemiş olan müşteri ve iletişim bilgileri ayrıntıları bulunur. Müşterimizden tüm detaylar alındıktan ve teyit edildikten sonra teslim alınan cihaz, çantası şarj aleti gibi eşyalar ile birlikte barkod yapıştırılarak servis giriş bölümüne götürülür.

Teknik servis departmanımıza ulaşan cihaz, sistemlerimize dahil edilmeden, ağa dahil olmadan önce hem fiziki olarak temizlenir hem de belirli yazılımlarımız ile virüs ve zararlı yazılım taramaları yapılır. Böylece çoğu yerde ücretli bir şekilde verilen hizmet, bizim teknik servis departmanımızda standart bir prosedür olarak hem tekil hem çoğul müşterilerin verilerini korur.

Cihazın genel kontrolü yapılır ve eğer müşterinin böyle bir talebi var ise, müşteriye ulaşılıp maliyet bilgisi verilir ve işlemlerin uygulanması için onay istenir. Aynı zamanda, cihazını en geç ne zaman teslim alabileceği konusunda da bilgilendirilen müşteri, cihazının emin ellerde olduğuna emin olur.

Cihaz üzerinde yapılan tüm işlemler, ilk başta oluşturulan müşteri kaydına tek tek girilir ve tüm teknik destek departmanı sistem üzerinden cihazın o anki durumunu görebilir hale gelir. Bu sayede, müşterimiz bize ulaştığında hangi personel ile iletişime geçerse geçsin, kesin ve doğru bilgiyi alabilecek hale gelmiş olacaktır.

Cihaz ile ilgili tüm işlemler tamamlandığında müşteri aranıp bilgilendirilir. Alınan kayıtlar ile oluşturulmuş servis raporu cihazın üzerine eklenerek teknik servis teslimat bölümünde bekletilen cihaz, Multimedia Bilgisayar’da güzel bir macera yaşamış ve artık daha iyi bir performans verebilecek halde, müşteriye teslim edilir.

YERİNDE DESTEK

Teknik Servis

Teknik servis departmanımız, gerektiğinde müşterilerimize yerinde destek de sunar. Uydunet kurulumları, ağ yapılandırması gibi hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimize Türkiye’nin neresinde olursa olsun yerinde kurulum ve desteği sağlarız. Alanında uzmanlaşmış teknik destek personellerimiz için anlık değil, bir kaç gün önceden planlanan iş takvimine göre aksiyon alındığı için, yerinde destek hizmeti verildiğinde müşterilerimizin telefonlarına yetkin bir personel çıkmaması gibi bir durum söz konusu olamaz.

Aynı zamanda, gerek bünyemizdeki personeller ile gerekse de çözüm ortaklarımızın bizim adımıza yerinde destek verebilmesi, çeşitli alt yapıları bizim adımıza hazırlayabilmesi, müşterilerimizin daha hızlı ve profesyonel bir hizmet almasını da sağlamaktadır.