multimedia-Breadcrumbs-3 Anasayfa / Blog

Breadcrumbs

Siteye Breadcrumb Nasıl Eklenir?

Breadcrumb eklemek işleminde Yoast Seo eklentisininde yapacağız. Yoast Seo eklentisini eklentiler bölümünde indirin ve etkinleştirin.
Etkinleştirdikten sonra Yoast Seo eklentisinin üzerinde gelin. Açılır pencereden Search Apperance(Arama Görünürlüğü) seçin. Orda yer alan Bağlantı Haritası menüsüne tıklayın.

İçerik türleri için bağlantı haritasında gösterilecek sınıflandırma kısımda kategori seçeneğini seçiniz. Yazılarınız dolaşım menüsü hiyerarşisinde hangi kategoriye bağlıysa o kategori altında gösterilecektir.

Son sayfayı kalın yap seçeneğini etkinleştirerek bağlantı haritasında yazınızın başlığını kalın görünmesini sağlarsınız.
Temanız için breadcrumbs’ın etkinleştirerek bağlantı haritasının görünmesini bağlanmaktadır. Eğer devre dışı bıraktığınız zaman Beradcrumbs yani bağlantı haritanız görünmüyorsa, temanız bu özelliği Yoast Seo’dan çekiyordur. Bunun için tekrar bu özelliği etkinleştirilmesi gerekilmektedir.

‘,’

‘ );
}
?>

Tüm işlemler bittikten sonra “dolaşım entegrasyonu ile ilgili bilgi bankası makalemize” yazısına tıklayın. Makaleye girdikten sonra biraz aşağı inin ve PHP kodunu kopyalayın.
Kodu kopyaladıktan sonra Görünüm-Tema Düzenleyici’ ye girin. Bu panele girerken bazı temalarda uyarı verebiliyor. Evet diyerek uyarıyı kapatın.
Çoğunlukla Tema düzenleyici kısmında tema üst bölümü yani Header.php sayfasına eklenmektedir. Siz sitenizi kodla yazıyorsanız sayfa içinde uygun olduğunu düşündüğünüz bir yere yapıştırabilirsiniz.

Gizlilik Hakkımızda Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi Tüm Sözleşmeler
Copyright (C) 2016 Multimedia Bilgisayar & Güvenlik Sistemleri. Tüm Hakları Saklıdır.
multimedia-Breadcrumbs-3 - Multimedia Bilgisayar & Güvenlik Sistemleri