WEB TASARIM HİZMETLERİ Anasayfa / Blog

Web Tasarım Hizmetlerimiz, kişilerin veya kurumların internet ortamında bir kimlik sahibi olmalarına yönelik gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetleri kapsar. Web arayüz tasarımı, kodlaması, alt yapı entegrasyonu, mail yönetimi, sunucu yönetimi, sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı, ürün girişleri, düzenlenmesi ve buna benzer bütün bu faaliyetleri, alanında profesyonel ve kendinden emin Web Tasarım Departmanımız müşterilerimizin adına yürütür.

BİR WEB SAYFASININ HİKAYESİ

Bir web sayfası projesi aldığımızda, ilk olarak belli materyalleri müşterimizden temin ederiz. Logo, daha önceden hazırlanmış firma bilgileri veya yapılan işler ile alakalı dökümanlar, grafikler; kısacası olabildiğince az örnek içerik kullanarak tamamen müşterimize özel bir arayüz sunabilmek için ne gerekiyorsa ve müşterimizde ne kadarı mevcutsa. Daha sonra, toparlanan bu materyaller proje dosyasında biriktirilir ve arayüzün tasarımına başlanır. Projenin tarzına göre, müşterimize en az bir, gerektiğinde ise 3 farklı demo arayüz birden sunarız. Müşterimiz incelediği demolar üzerinden revizelere gitmek isterse, henüz kodlamaya geçilmeden bu revizeler tamamlanır. Onay alındıktan sonra kodlamaya geçilir.

İlk olarak Html5 ve CSS3 dillerinde, ihtiyaca göre Javascript kütüphaneleri dahil edilerek, daha önceden tasarladığımız bu arayüzü eksiksiz bir şekilde kodlarız. Bu kodlamayı yaparken belli standartları göz önünde bulundurur, arama motoru optimizasyonu için de elverişli bir yapı kurgularız.

Html olarak hazır olan arayüzümüz için kodlama henüz bitmemiştir. Bu aşamada, hem müşteri seviyesinde anlaşılabilir, hem de profesyonel bir yönetici seviyesinde ayrıntılı olan yönetici panelimizi arayüzümüze entegre ederiz. Böylelikle; günümüz teknolojisi seviyesinde, rahat yönetilebilir, ileriye yönelik kurgulanmış özel tasarım bir web sayfası sahibi olan müşterimiz, son kontrolleri ve veri girişlerini tamamlamamız için bizlere verebileceği materyalleri tamamladıktan sonra web sayfası yayına alınır.

Yayına alınan web sayfası, Google Analytics izleme kodu ile takibe alınır. Çeşitli güvenlik önlemleri uygulanır, dünya standartlarında bazı güvenlik eklentileri ile güvence altına alınır, haftalık ve aylık yedeklemeye dahil edilir ve proje yayında olarak sistemimize kaydedilir.

BARINDIRMA ALT YAPISI

Barınma hizmeti bizde bulunan web projeleri, alanında öncü bir çözüm ortağımız olan Radore firmasının İstanbul Metrocity Veri Merkezi’nde barındırılır. Hızlı erişim ağları, üst düzey güvenlik sistemleri ve 7/24 çalışan destek ekipleri sayesinde uzun zamandır birlikte çalışmanın hazzını bize ve müşterilerimize yaşatmışlardır.

Sunucularımızda Linux Centos 6.5 işletim sistemi, güncel Php sürümleri ve çeşitli pluginler kuruludur. Paylaşımsız yüksek hızlı bağlantı, performans için konfigrasyon yapılmış donanımlar, özellikle arama motoru optimizasyonlarında bir kaç adım ileriye götüren birden çok IP adresi barındırma gibi standardın üzerinde özellikleri müşterilerimize sunuyoruz.

Ek olarak, mail barındırma hizmetleri için de Yandex.Mail ile yaptığımız çözüm ortaklığı sayesinde sürekli güncel tutulan bir spam filtresine tüm müşterilerimizi dahil ediyoruz. Aynı zamanda web sayfası ile ayrı çalışan bir mail sunucunun sağladığı ekstra hız ve ekstra stabilite gibi olanakları da müşterilerimize sunuyoruz. Bunun yanında, webmail, mobil mail uygulamaları ve Outlook gibi mail istemlerinerini tek bir havuzdan çalıştırarak tam senktronizasyon sağlıyoruz. Okunan mailler diğer bir cihazda okunmadı olarak görünmüyor veya bir cihazda temizlediğimiz mailleri diğer cihazlarımızda ve webmailde tekrar tekrar temizlememiz gerekmiyor.

BİZİM İÇİN BİR STANDART OLAN YEDEKLEME İLKEMİZ

Bir web sayfası sahibi olmak, müşterilerimiz için reel hayatta bir işletme sahip olmakla aynı şeyi ifade ettiğine inandığımız için; internet ortamında müşterilerimiz adına hazırladığımız bu işletmelerin en ufak bir kayıp yaşaması bizim sorumluluğumuzda olan ve asla kabul edemeyeceğimiz bir durumdur. Böyle durumların önüne geçebilmek adına aldığımız önlemlerden biri de yedeklemelerimizdir. Standart bir hosting firmasının aksine web tasarım müşterilerimize ekstra yedekleme paketleri sunmayız. Bizim için bir ekstra olmayan, aksine mutlaka proje başlangıcından sonuna kadar uygulanması gereken güvenlik önlemlerinin arasında olan yedekleme işlemleri, müşterimize gönül rahatlığı ile sunabileceğimiz güvenceyi hedefler.

Web sayfalarının yedekleri haftalık ve aylık olarak otomatik olarak alınır. Belirli aralıklarda ise manuel olarak kontrol edilir. Otomatik olarak alınan bu yedekler sadece bir yedek alanında bulunmaz. Otomatik sistem geri yükleme yapabilmek adına aynı sunucuya bağlı bir yedekleme ünitesine ve harici olarak bünyemizde barındırdığımız bir diğer yedekleme ünitesine yedekler alınır. Bir web sayfasının geriye yönelik 3 haftalık ve bir aylık yedeği bulunur. Yeni yedekler alındıkça eskiler otomatik olarak sistemden silinir.

HEM KOLAY HEM PROFESYONEL YÖNETİCİ PANELİ

Projelerimizin vazgeçilmezi olan yönetici panelimiz sayesinde müşterilerimiz kolaylıkla giriş yapıp ürünlerini, kampanyalarını, manşetlerini, iletişim bilgilerini ve buna benzer bir çok içeriği yönetebilir. Aynı zamanda, müşterilerimize daha hızlı yanıt verebilmek adına yaptığımız çalışmaların hızlanmasında büyük rol oynar.

Web sayfalarına entegre ettiğimiz paneller, sektöre yönelik özel alanları beraberinde getirir. Bu özelleştirilmiş yapısı sayesinde ücretsiz veya uygun bir ücretle piyasada dağıtılan web sistemlerinden sıyrılır. Kullanıcı, paneli kullanarak yeni yöneticiler ekleyip çıkarabilir. Tüm müşterilerimize yönetici paneli kullanımı konusunda gerek eğitim, gerekse de ileriye yönelik destek verilir. Sürekli geliştirilen ve zaman zaman belli bölümleri yeniden kurgulanan yönetici panelimiz, eski müşterilerimizde dahi sürekli güncel tutularak zararlı yazılım ve kişilere karşı daha dayanıklı hale gelir.

Gizlilik Hakkımızda Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi Tüm Sözleşmeler
Copyright (C) 2016 Multimedia Bilgisayar & Güvenlik Sistemleri. Tüm Hakları Saklıdır.
WEB TASARIM HİZMETLERİ - Multimedia Bilgisayar & Güvenlik Sistemleri